БУТИ СОЛІДАРНИМ - ЦЕ БУТИ З ЛЮДЬМИ, А НЕ ОКРЕМО. ВАДИМ НАЗАРЕНКО #SOLIDARITY_IS

16:44 20/12/2017
Бути солідарним з людьми - це бути з людьми, а не окремо. Розуміти, співчувати і допомагати. А не ставитися до багатьох із них, як до собак в лишаях: "нам вас, звичайно, шкода, але не підходьте до нас близько" - бо негативних прикладів, на жаль, багато.

Для мене солідарність – це, насамперед, небайдужість до проблем інших, підтримка людей, які цього потребують. Звісно, можна наговорити патетичних фраз про мир в усьому світі чи солідарність жителями Сомалі чи Ємену, але зазвичай солідарність - вона декларативна - і все. Так, часом достатньо й цього, але не завжди. Крім того, часто існує проблема вибору тієї чи іншої сторони, бо що для одних добре, для інших - навпаки.

Очевидно, правильною відповіддю є спільні знаменники для всього людства; ті головні проблеми, від яких походять інші: нерівність і бідність, а від них йдуть уже інші - нестача ресурсів для життя (насамперед, харчів і води), війни, безправ’я, екологічні проблеми...

Але, на жаль, в цих питаннях солідарності якраз нема.

Часто мені здається, що суспільство і досі живе в світі чеховських "Палати номер 6" і "Дому з мезоніном": мовчазне схвалення існуючої несправедливості й потурання їй, байдужість до проблем інших попри позірне декларування принципів гуманізму... Герой "Дому з мезоніном", художник-пейзажист говорив вчительці-доворянці дуже правильні речі: поки існуватиме нерівність, доти всі "марфи й пелагеї" будуть жити в темноті, хворобах, бідності, рабській праці і відсутності будь-яких можливостей для нормального життя й саморозвитку. Бути солідарним з людьми - це бути з людьми, а не окремо. Розуміти, співчувати і допомагати. А не ставитися до багатьох із них, як до собак в лишаях: "нам вас, звичайно, шкода, але не підходьте до нас близько" - бо негативних прикладів, на жаль, багато.

RECOMMENDED