ІНВЕСТИЦІЇ — НЕ ПАНАЦЕЯ

13:19 18/9/2018
Одним з основних завдань для України проголошено залучення іноземних інвестицій в економіку. Але насправді відбувається масова втеча капіталів з країни.

Якщо на кінець 2013 року в Україні було зосереджено понад 59 млрд дол. іноземних інвестицій, то на початок 2018 року – всього 35,8. При цьому найбільшими інвесторами є українські компанії, які через офшорні компанії на тому ж таки Кіпрі повертають частину надприбутків в Україну.

Фото з відкритих джерел

Отже, інвестиційного буму не відбулось. Цьому заважає війна, політична нестабільність і відсутність дієвих програм уряду по їх залученню.
За таких не веселкових умов за перемоги видаються прихід іноземних компаній на кшталт IKEA або відкриття заводів по збиранню запчастин для автомобілів від Fujikura.
Але самі по собі інвестиції не є панацеєю. Їх позитивний вплив можливий тоді, коли кошти залучатимуться у високотехнологічні галузі, які розвиватимуть новітню економіку і будуть залучені на умовах соціальної відповідальності.

Олександр Кравчук, фото VECTOR:media

Те, що ми бачимо зараз, тільки закріплює сировинний характер країни. Сьогодні взято курс на реформування податкової системи (мінімізація податків) і дерегуляцію господарської діяльності. Це означає захист інвесторів, які будуть раді використати українські ресурси (природні й людські) з мінімальними зобов’язаннями. Направити ж інвестиції на благо є реальною ціллю і має численні приклади в міжнародній практиці, але для цього вона спершу має стати пріоритетом державної політики.

RECOMMENDED