МЕДИЦИНА - НЕ ГРА В РУЛЕТКУ

10:50 7/6/2017
Так, я хочу, щоб медицина перестала бути такою, як вона є. Смертельною рулетка для тих, хто не має грошей на хабар - попадеш на нормального лікаря/лікарку - допоможуть. А ні - твої проблеми.

Але я не хочу, щоб медична реформа орієнтувалася на інтереси "середнього" і вище класу, на мешканців великих міст. Так - з такою реформою для них все стане простіше - можна буде платити в касу, а не хабар (совість чиста), вибирати лікарів, вибирати між (сподіваються) нормальною державною медициною і ще кращою приватною.

В прогресивному плануванні сучасних міст існує такий принцип - місто має бути доступним і безпечним для найменш мобільних груп населення (людей з інвалідністю, з маленькими дітьми). Тоді воно буде доступним і безпечним для всіх інших.

Це я до чого? Я хочу, щоб реформа робилася для 18%, яким не вистачає грошей навіть на нормальне харчування. Для мешканців сіл і маленьких містечок. Бо зараз для них - оплата вторинної медичної допомоги теж означатиме вибір. Але не між лікарями, державними і приватними закладами. А між лікуванням себе і їжею. Лікуванням себе і лікуванням дітей.

Тому ця реформа не про доступну і якісну медицину. А про доступну і якісну медицину для всіх тих, хто підтримував її останніми днями на фейсбуці. Для мешканців великих міст з нормальним доходом. Для мене.

А хотілося б, щоб для бідніших людей з містечок і сіл. Бо лише тоді реформа буде для всіх.

Джерело: Оксана Дутчак на Facebook.

RECOMMENDED