СОЛІДАРНІСТЬ - ЦЕ ВСЕСВІТНЯ РОДИНА ТОВАРИШІВ. АНДРІЙ МОВЧАН #SOLIDARITY_IS

22:30 20/12/2017
Мені не хотілось би ототожнювати солідарність і благодійністю, оскільки перше - більш широке поняття, а друге часто стає такою собі індульгенцією багатіїв за підтримку системи нерівності й репресій.

Що таке солідарність, я не раз бачив із власного досвіду. Перше, що спадає на думку - мій перший рік еміграції. М'яко кажучи, було нелегко. Ти один у чужій країні: без мови, друзів, родичів, зв'язків. Ти - ніхто, і всім на тебе плювати. Бували моменти, коли я просто не знав, де спати наступної ночі, коли по два дні не мав і крихти хліба у роті. Але невдовзі я дізнався, що у мене є велика сім'я. Йдеться не про мою родину, а про товаришів, що траплялись на моєму шляху.

Хлопці й дівчата, молоді комуністи й соціалісти, які ледь мене знали, ділили зі мною дах над головою, ділили свій хліб і вино.

Незабаром справи почали йти на краще, але якби не солідарність товаришів, все могло б бути в рази тяжче. Зараз я маю непогану роботу. І намагаюсь в силу можливостей допомагати тим, хто потребує солідарності - перераховую невеличку частку зарплати по одній з волонтерських програм допомоги м'янмським біженцям-мусульманам у Бангладеші. Я знаю, що таке не мати елементарного, думаю, це важливо не забувати про інших.

Мені не хотілось би ототожнювати солідарність із благодійність, оскільки перше - більш широке поняття, а друге часто стає такою собі індульгенцією багатіїв за підтримку системи нерівності й репресій.

Щодо політичної сторони питання. Зараз я активно цікавлюся темою Інтернаціональних бригад у Громадянській війні в Іспанії, коли добровольці з 52 країн прибули сюди, щоб захистити, на перший погляд, чужих і геть незнайомих їм людей на краю Європи. Були серед них і українці - рота імені Тараса Шевченка. Понад половина із них так і залишились тут, в іспанській землі. Що могло змусити їх залишити свої домівки? Певне, відчуття, що десь коїться страшна несправедливість, і вони там потрібні.

Ці люди не можуть не викликати захоплення.

RECOMMENDED