"ЄВРОПЕЙСЬКА МЕКСИКА". РОЗДУМИ НАВКОЛО UKRAINENOW

18:16 11/5/2018
Журналіст та блогер Андрій Мовчан декілька років живе в Європі. За цей час серед іноземців він зустрічав купу смішних, найпересічніших, а часом і неочікуваних та відверто дивних стереотипів про Україну та її жителів. "Україна? Так-так, знаю! Брати Кличко, Андрій Шевченко". "А у вас там уже закінчилась війна?". "Кому потрібно дати хабара, щоб потрапити до Донецька?". "Я знаю, що ваші жінки - найкрасивіші". Які справжні уявлення іноземців про Україну та з чим вона асоціюється? Чому брендинг UkraineNow - нудний та беззмістовний? Андрій поділився своїми роздумами по темі.

Бренд України, презентований цими днями, настільки ж примітивний, наскільки й беззмістовний. Ситуація із відомістю України у світі така плачевна, що жодними логотипами її не виправити.За останні роки європейці та інші іноземці вже встигли вивчити, що «Україна - не Росія». На цьому, зазвичай, їх знання й закінчується. Новини з України повністю припинилися ще десь на початку 2015 року. Тому в Європі встигли запам'ятати, що в «країні сталася якась революція, про яку всі писали, а потім напала Росія».

Ще у тому ж 2015 році іспанці, німці й англійці перепитувати у мене: «У вас ще досі війна?». 

Причому це були досить проінформовані й начитанні молоді люди. Що й казати про інших?

Коли минулого року у Києві відбувалося євробачення, мої знайомі не раз здивовано перепитували: «Так це в Україні проходить?». Вони знають, де знаходиться Київ. Просто не надали жодної уваги тому, що конкурс приймає Україна. Питати, з якими образами асоціюється у «західних людей» наша країна, марно. Раніше могли виникати стійкі асоціації зі спортивними успіхами, але вітчизняний спорт давно не показує колишніх результатів. За останнім трендом, асоціації виникають із трудовими мігрантами з України, яких  в Євросоюзі стає все більше і більше. Щодо самої країни, то уявлення більш ніж розпливчасті.

Втім, існує кілька категорій людей, які чимало знають про Україну й не проти її відвідати. Перші переконані, що українські жінки - найкрасивіші у світі. Саме цей бренд набув широкої слави серед «шанувальників жіночої краси». А враховуючи низькі доходи українок і різницю у цінах, напрямок до нашої країни став користуватися попитом у деяких чоловіків. До речі, не дарма, у соцмережах новий бренд порівняли із логотипом Pornhub - цей жарт не настільки далекий від реальності, як хотілось би.

Друга категорія людей, зацікавлених в Україні, (принаймні з мого досвіду спілкування) - це шукачі пригод. Любителі екстремального туризму через подорожі у країни третього світу. Мій приятель із США скоро збирається їхати до Києва. Поміж іншого він питав мене, кому треба дати хабар, щоб проїхати у Донецьк? Для нього це щось на зразок божевільних подорожей на південь від американського кордону. Думаю, охочі з'їздити у «європейську Мексику» будуть й надалі.

Що ж, мені цікаво, яким же чином «брендування» може переломити ситуацію?

Сторінка Андрія Мовчана на Facebook.

RECOMMENDED