ЗАЛУЧЕНИХ ПІД ЄВРОБОНДИ ГРОШЕЙ ВСЕ ОДНО НЕ ВИСТАЧИТЬ ДЛЯ ПЕРЕКРЕДИТУВАННЯ

17:35 3/10/2017
Нинішній хай довкола росту української економіки тримається доти, доки не прийшов новий етап повернення боргів.

Готуючись до презентації на освітньому семінарі, оновлював дані по українських боргах. Це питання відійшло в медіа на другий план, але, на мою думку, воно залишається ключовим для соціально-економічної політики України.

Два роки тому (як бачите на рисунку) виплати по зовнішнім боргам сягнули пікового навантаження і наші партнери «рятували економіку», від провалу, але насправді і від рішень поза рамками співпраці з ними.


Тоді, нагадаю, домовилась про часткову реструктуризацію зовнішніх боргів і відстрочку виплат. Умови «боргової паузи» були кабальними, але на кілька років дозволили пом’ягшити економічну ситуацію. Нинішній хай довкола росту української економіки тримається доти, доки не прийшов новий етап повернення боргів.

Саме тому так завзято до нас приїжджають місії Міжнародного Валютного Фонду і вимагають прискорення пенсійної, медичної, освітньої, земельної і т.д. реформ. Про незалежну економічну політику мова вже не йде.

Справа в тім, що вже в 2019 році нам треба виплатити тільки по тілу кредитів 4,6 млрд дол. США, в наступні 4 роки за різними оцінками - понад 20 млрд доларів.

Де взяти ці гроші? – правильно, в населення. Для цього треба і далі руйнувати систему соціального забезпечення, безкоштовної освіти і так далі.

Президент України Петро Порошенко і директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард

З іншого боку, на носі вибори і треба хоч якусь підтримку населення отримать. Йде пошук місця для маневру, бурління у вищих ешелонах влади. Так, в вересні цього року Україна вперше за останні роки виходить на зовнішні ринки приватних запозичень. МВФ грошей видавать не поспішає і «занепокоєний» тим, що Верховна Рада досі не прийняла пенсійну реформу у редакції МВФ. Хоча такий крок теж мабуть погоджено під гарантії «продовження курсу». Але навіть залучених під євробонди грошей все одно не вистачить для перекредитування.

Чи будуть точки формування сил, які наважаться відступити від жорстких умов кредиторів? Побачимо.
Але наступний рік обіцяє бути цікавим.

ДЖЕРЕЛО: Олександр Кравчук на Facebook

RECOMMENDED