40 НЕВІДОМИХ ЗІРВАЛИ СТУДЕНТСЬКУ АКЦІЮ ПРОТИ СЕКСИЗМУ Й ДОМАГАНЬ В НАУКМА

19:00 14/6/2017
Сьогодні на території "Києво-Могилянської академії" було зірвано Акція "Ні насиллю в університеті!" – проти сексизму, насилля та сексуальних домагань в університетському середовищі.

Близько 40 невідомих пройшли на територію академії та перешкоджали проведенню акції. Про це повідомили в Amnesty International на своїй сторінці в Facebook.

Учасниці також зауважили, що на одному з них був значок ВО "Свобода". Нападники погрожували активісткам вчинити над ними сексуальне насильство і силою намагалися «вручити квіти», які вони принесли з собою. Один з них спробував зірвати значок Amnesty International з рюкзака учасниці. Через загрозу насильства з їхнього боку організаторкам довелося зупинити акцію і піти. Поліція, яку учасники/ці викликали, прибула тільки за 40 хвилин і "не знайшла порушень".

"Гірка іронія: акція проти насильства не змогла відбутися через насильство. Обмеження права на мирні зібрання шляхом застосування сили в Україні перетворилося на системну проблему", - додали в правозахисній організації.

Ось що кажуть організаторки акції: "Джерелом насилилля стали невідомі молодики, частина яких мала на собі значки ВО "Свобода". Крім того, іншу частину представляли молодики, які належать ВГО "Сокіл", які пропагують націоналістичні та ксенофобні ідеї в межах студентського середовища "Києво-Могилянської академії". Молодики заблокували вхід до запланованого місця акції, а також чинили спротив при спробі студенток увійти до території студентського містечка. Окрім фізичного насилля, яке застосовувалось з їхнього боку щодо учасниць акції, молодики вигукували гомофобні повідомлення та через акт дарування квітів намагались "вилікувати" учасниць акції від, на їхню думку, небезпечного фемінізму та гомосексуальності. Крім того, учасниці акції звертались за допомогою до охоронців, які мали змогу спостерігати на власні очі протиправні дії молодиків. Однак, у відповідь на цей запит жодної домоги не було отримано. Також кілька учасниць акції звертались за допомогою до представниць університетської адміністрації, з проханням розігнати невідомих молодиків, які чинять фізичне насилля щодо них. Проте, представниці адміністрації почали відтворювати риторики звинувачення жертви, а також зайняли відсторонену позицію спостерігачок, не бажаючи втручатись в конфлікт. Така ситуація є прямим свідченням того, що університет не є безпечним простором для студенток та не може гарантувати безпечне перебування на території студентського містечка. Це сприяє тому, що в університеті встановлюється монополія на насилля з боку праворадикальних угруповань, а будь-які спроби публічного висловлення альтернативних точок зору придушуються через можливість отримати фізичне насилля з боку останніх. Відстороненість та позиція невтручання з боку адміністрації є жахаючою, оскільки відсутність дій/замовчування насилля в таких випадках є проявом легалізації та нормалізації подібних насильницьких практик, що є недопустимим. Нагадуємо, що студентська акція "Ні насиллю в університеті" була присвячена висвітленню проблем сексизму, насилля та статевих домагань, які мають місце в Києво-Могилянській академії. Ця акція є продовженням стікер-кампанія, яка була проведена анонімниими активістками минулого тижня. Зокрема, частина наліпок висвітлює постать Олексія Курінного - викладача факультету правничих наук в НаУКМА, який дозволяє собі сексистські коментарі та сексуальні домагання до студенток". 

RECOMMENDED