БЕЗВІЗ НЕ ВИРІШИТЬ СОЦІАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ УКРАЇНИ, - ОЛЕКСАНДР ЖУКОВ, "СПІЛЬНЕ"

17:27 4/7/2017
"Досить неясними залишаються і перспективи поліпшення бізнес-партнерства (Україна-ЄС, - ред.), і приїзд більшого числа українців для участі в будь-яких наукових, громадських або культурних проектах. При цьому побоювання щодо приходу в Європу нових незареєстрованих робітників і біженців очевидні й цілком виправдані".

Отримання Україною безвізового статусу з країнами Європейського Союзу ніяк не змінить життя українців. До такого висновку доходить експерт Олександр Жуков у своїй статті "Україна без віз: чи готові ми до відкритої Європи?"(журнал соціальної критики "Спільне") присвяченій аналізу історії візової лібералізації між Україною та країнами ЕС.  

"Поведінка української влади, висунені безвіз як своє видатне досягнення, що говорить про нові офіційні можливості і натякає на можливісті неофіційні, відчутно знижує градус європейського песимізму щодо України. Але найголовніше - це ніяк не відбивається на реальному житті українських громадян, не вирішує їх соціальних проблем, а тільки дозволяє вийти в відчинені двері неясного європейського майбутнього. Саме від політики України щодо соціальних можливостей громадян буде залежати, чи зможемо ми подолати невтішну статистику і чи дійсно українці стануть «вільними» не лише на словах, чи станемо ми відкритими для світу і будемо самі прагнути відкривати світ", - резюмує Олександр Жуков.

Нагадаємо, що безвізовий режим України з ЄС був підписаний 17 травня 2017 року. 

RECOMMENDED