ЧЛЕНИ СТРАТЕГІЧНОЇ РАДИ НАЗИВАЮТЬ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ "АЙЗЕКОМ"

20:21 7/6/2017
На честь відомого фантаста Айзека Азімова. Таке прізвисько Петро Порошенко заслужив, за словами журналістів "Громадського", через віру в членство України в ЄС.

"Сам Порошенко переконаний, що давно визначив свою стратегічну мету – привести Україну до Європи. Якось відповідаючи на запитання, ким він бачить себе після президентства, Порошенко відповів, що був би задоволений стати депутатом Європарламенту від України. Співрозмовники Громадського в керівництві АП та фракції БПП стверджують: Порошенко планує до кінця першого президентського строку подати від України заявку на членство в ЄС. Втім члени Стратегічної ради ставляться до перспектив членства України в ЄС більш скептично. Між собою вони називають президента «Айзеком» — на честь відомого письменника-фантаста Айзека Азімова", - пишуть Максим Каменєв та Наталія Гуменюк в статті "Стратегічна дев’ятка, ситуативна кімната та facebook по будильнику: як Порошенко керує країною"

Стратегічну раду - неформальну консультативну організацію на кшталт західних think-tank - Петро Порошенко створив ще в 2015 році. До її складу входять найвищі керівники держави: "сам Порошенко, Олександр Турчинов, Володимир Гройсман, Арсеній Яценюк, Борис Ложкін, Арсен Аваков та Юрій Луценко. Учасники ради назвали її G-7 за аналогією з країнами Великої сімки. З часом багато членів неформального органу змінили посади, однак місця у G-7 не втратили. Торік до них долучилися новий спікер парламенту Андрій Парубій та Ігор Райнін. Тож Стратегічну раду почали називати G-9. 

«Зустрічі Стратегічної П’ятірки, Сімки, Дев’ятки – чи як їх називають, так вони є і відбуваються регулярно. А як іще координуватися? Але я можу чітко сказати, на них не обговорюється нічого окрім питань, які стосуються державних інтересів», — сказав президент Громадському.

RECOMMENDED