ДЕКОМУНІЗАЦІЯ НЕ МАЄ ПЕРЕТВОРИТИСЯ НА ДЕРУСИФІКАЦІЮ І НАСИЛЬНИЦЬКУ УКРАЇНІЗАЦІЮ, - ПИСЬМЕННИК

16:32 10/7/2017
Таку думку висловив в інтерв'ю відомий письменник, головний редактор гумористичного журналу "Фонтан" і член журі Одеської міжнародної літературної премії імені Ісаака Бабеля Валерій Хаїт.

Відповідаючи на запитання авторки газети "Дзеркало тижня" Марії Гудими, чи може декомунізація торкнутися до спадщини автора "Одеських оповідань" і "Кінармії" Ісаака Бабеля, Валерій Хаїт зазначив: "Декомунізація до Бабеля не може мати жодного стосунку. Мало що спаде на думку людям, які перебувають у полоні хибних настанов! Я не проти декомунізації як такої, я проти перетворення її на дерусифікацію, а тим паче — на насильницьку українізацію."

Вручення премії, засновником якої є громадська організація "Всесвітній клуб одеситів", відбудеться в Одесі у четвер, 13 липня 2017 року, в річницю народження Бабеля. А 12 липня о 19:00 в Одесі відбудеться перший у світі літературний флешмоб "Одеса читає. Одесу читають", під час якого сотні, а то й тисячі людей водночас прочитають уривки з творів одеських письменників. Відомо, що "Одесу читатимуть" українською, російською, молдавською, вірменською, англійською, німецькою, французькою, грузинською, естонською, іспанською, литовською, грецькою та іншими мовами. Спеціально на акцію приїдуть відомі одесити, друзі міста, журналісти з різних країн світу й одеські письменники, актори, музиканти. Флешмоб буде зафільмований з землі і з повітря, щоб ролик про акцію розлетівся по всьому світу. Акція стане розігрівом до чергової річниці від дня народження Ісаака Бабеля. 

"У нинішній час, коли навколо багато в чому панує хаос, коли збиті орієнтири й абсолютно кожна людина замислюється про пошуки виходу, потрібна опора на якісь цінності. І якщо виходити з того, що мистецтво вічне, спиратися потрібно, наприклад, на Бабеля. Він не підведе. Бабель — видатний письменник світового масштабу. З письменників радянського часу саме він був найбільш відомий у Європі й світі ще в тридцяті. Я, до слова, переконаний: якби Бабеля не вбили, то він, можливо, виявився б єдиним одеським письменником, який удостоївся б Нобелівської премії. Бабель — з письменників-деміургів, які створюють світи. Як Маркес створив свій Макондо, так і Бабель — свою Одесу", - зазначив Валерій Хаїт.

RECOMMENDED