ДОСТРОКОВІ ВИБОРИ У ВЕЛИКІЙ БРИТАНІЇ ЗМІЦНЯТЬ ПОЗИЦІЇ КОНСЕРВАТОРІВ

21:07 9/5/2017
Перемога на дострокових виборах, призначених на 8 червня, дасть Терезі Мей і британським консерваторам можливість зміцнити свої політичні позиції. Або, як сказала сама Мей у зверненні до нації з приводу дострокових виборів, це дозволить "зміцнити стабільність" у країні, розколотій навпіл, дасть народу впевненість, а державі — нових лідерів.

Про це у статті "Вибори після BREXIT. Навіщо Тереза Мей достроково запустила передвиборну кампанію у Великій Британії" пише журналіст Олексій Коваль. Якби все йшло за планом, чергові вибори у Великій Британії відбулися б лише навесні 2020 р. Тобто Тереза Мей мала б удосталь часу, щоб до кінця свого поточного мандату завершити процес виходу Сполученого Королівства з ЄС. На ці переговори у неї є два роки. Однак Мей вважає, що дострокові вибори нинішнього року дадуть їй додаткові повноваження на продовження політики, якої дотримувався консервативний уряд країни останніми роками. 

У нинішньому складі британського парламенту в консерваторів 330 голосів, у лейбористів — 229. Згідно з останніми опитуваннями громадської думки в країні, консерватори зможуть улітку отримати понад 40% голосів виборців. Це означає, що консерватори нині мають у Великій Британії найвищий рівень підтримки з 1991 р. На цей момент вони на 20% випереджають лейбористів. 

Лідер Лейбористської партії Джеремі Корбін також підтримав проведення дострокових виборів, сказавши, що Британія має в результаті голосування 8 червня отримати уряд, який відбиватиме думку більшості. Він заявив, що під час виборів його партія представить ефективну альтернативу діям нинішнього уряду, який не зміг підтримувати економіку та високі стандарти життя для британців, скоротив видатки на освіту й охорону здоров'я. У центрі їхньої критики будуть провали в діях консерваторів за роки з моменту останніх виборів у 2015 р.

RECOMMENDED