ГЛАВА МЗС НІМЕЧЧИНИ ПІДТРИМАВ ІНІЦІАТИВУ ПУТІНА ЩОДО МИРОТВОРЦІВ ООН В ДОНБАСІ

20:00 5/9/2017
Міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель позитивно відгукнувся про ініціативу президента Росії Володимира Путіна щодо миротворців ООН Донбасі.

"Потрібно скористатися цією нагодою для переговорів про припинення вогню на Донбасі", - пояснив Габріель у вівторок, 5 вересня 2017 року, в Берліні, передає "Німецька хвиля".

Глава МЗС ФРН вважає, що це було би першим кроком до зняття санкцій із Росії, передає інформагенція dpa. Габріель додав, що участь Росії потрібна для розв'язання різних конфліктів, зокрема кризи довкола КНДР.
Раніше цього дня Путін доручив міністерству закордонних справ РФ внести на розгляд Ради Безпеки ООН проект резолюції про розгортання миротворчої місії ООН на Сході України. Ці сили, вважає Путін, "повинні перебувати на лінії розмежування і ні на яких інших територіях". 

Офіційний Київ розкритикував пропозицію російського президента. На думку віце-спікерки Верховної Ради України Ірини Геращенко, позиція Путіна, що миротворці ООН мають були розташовані виключно на лінії зіткнення, - неприпустима. "Кремлівські сценарії й спроба підміни понять, спотворення самої ідеї миротворців не пройдуть", - наголосила Геращенко. 

За її словами, пропозиція Путіна, що миротворці ООН мають були розташовані виключно на лінії зіткнення на Донбасі, є недопустимою. "Миротворці мають бути введені на всю окуповану росіянами територію, аби моніторити безпекову ситуацію і демілітаризацію, їхній мандат має закінчуватися на україно-російському кордоні", - заявила Геращенко у своєму Facebook у вівторок, 5 вересня 2017 року. За її словами, лінія зіткнення - "це не український кордон, тому не може бути й мови про миротворців виключно вздовж лінії дотику". "Кремлівські сценарії й спроба підміни понять, спотворення самої ідеї миротворців не пройдуть", - зауважила Геращенко.

У свою чергу, представниця України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної гррупи Ольга Айвазовська заявила, що заява Путіна є "спробою не стільки перехопити ініціативу України, скільки девальвувати саму ідею". "Згодом, звісно, виявиться, що й миротворцями мають бути переважно росіяни, що, на думку РФ, буде цілком логічним кроком", - додала вона. Айвазовська вважає, що Україні варто запропонувати свій проект резолюції Ради Безпеки ООН, мобілізуючи всіх міжнародних партнерів.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін доручив міністерству закордонних справ РФ внести на розгляд Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй проект резолюції, яка передбачала би розгортання миротворчої місії ООН на Сході України. "Наявність миротворців (ООН - Ред.), навіть можна сказати не миротворців, а тих людей, які забезпечують безпеку місії ОБСЄ, вважаю цілком доречною і не бачу тут нічого поганого. Навпаки, вважаю, що це пішло би на користь вирішення проблеми на південному сході України", - заявив Путін у вівторок, 5 вересня 2017 року, на прес-конференції за підсумками саміту БРІКС в китайському місті Сямень.

Коментуючи питання можливих поставок Україні Вашингтоном оборонного летального озброєння, Путін застеріг, що це призведе лише до збільшення кількості жертв. "Хочу наголосити, щоб всім було зрозуміло: нічого не зміниться. Кількість жертв може збільшитися, і це сумно", - зауважив він. Також Путін зазначив, що представники самопроголошених утворень "ДНР" і "ЛНР" у разі поставок Києву летального озброєння, "можливо, спрямують зброю, як у них є, в інші зони конфлікту, які чутливі для тих, хто створює проблеми для них". 

Нагадаємо також, що 24 серпня 2017 року, під час візиту до України міністра оборони США Джеймса Меттіса, президент України Петро Порошенко повідомив, що він обговорював з ним питання посилення міжнародної присутності на Донбасі. "Мова йде про можливе розгортання миротворчої місії Організації Об'єднаних Націй з мандатом Ради Безпеки ООН в окупованих районах Донецької та Луганської областей", - наголосив тоді президент України.

RECOMMENDED