ГПУ ПРИЗУПИНИЛА НА ДВА МІСЯЦІ КРИМІНАЛЬНЕ ПРОВАДЖЕННЯ ПРОТИ ДАНИЛЮКА

12:01 5/9/2017
Департамент з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України призупинив на два місяці розслідування кримінального провадження, відкритого за фактом можливого ухилення від сплати податків Олександра Данилюка, який на сьогодні обіймає посаду міністра фінансів.

Про це повідомляє УНН, посилаючись на власні джерела.

"Слідство призупинене у зв’язку з тим, що Данилюку наданий час – два місяці, як це передбачено законодавством, знайти нібито втрачені документи",- зазначив співрозмовник агентства.

Варто зазначити, 9 серпня Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання прокурора про надання тимчасового доступу до речей та документів Національного агентства з питань запобігання корупції.

Зокрема, суд дозволив стороні обвинувачення вилучити в НАЗК всі декларації, подані народним депутатом України О.Данилюком за 2015, 2016 роки, та інших, які є в наявності, зокрема уточнень та/або виправлень. Крім того, дозволено вилучення листів, пояснень та уточнень, які надходили щодо декларації міністра.

Як йдеться в ухвалі суду, Управлінням з розслідування кримінальних проваджень у сфері економіки Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні від 04 липня 2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.212 КК України (умисне ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів).

В обґрунтуванні клопотання сторона обвинувачення зазначила, що в період 2010-2014 років О.Данилюк перебував на посаді керівника Координаційного центру з впровадження економічних реформ при Адміністрації Президента і, згідно з податковою інформацією про доходи, він за 2010-2014 роки отримав доходу на суму 556 162,98 грн.

При цьому в той же період О.Данилюк "набув у власність наступне майно: житловий будинок загальною площею 290 кв.м, вартість якого згідно з попереднім договором купівлі-продажу складає 2 054 000 грн, а також автомобіль БМВ Х5". А також у 2014 році ним "зроблено внесок на рахунок в ПАТ "Укрсоцбанк" у сумі 519 665,67 грн".

"Попереднім аналізом таких відомостей зроблено висновки про наявність ймовірного ухилення від сплати податків та зборів", - зазначається в обґрунтуванні сторони обвинувачення.

RECOMMENDED