ІЛОН МАСК ПРОСИТЬ ООН ЗАБОРОНИТИ РОБОТІВ-ВІЙСЬКОВИХ

08:30 21/8/2017
Група з 116 фахівців закликала не допустити поширення автономної летальної зброї.

Представники 26 країн світу в складі групи з 116 фахівців звернулися до ООН із закликом заборонити розробку і використання автономної зброї, пише The Guardian.

Зазначається, що серед авторів звернення гендиректор SpaceX Ілон Маск і засновник компанії, що займається штучним інтелектом, DeepMind Мустафа Сулейман. Фахівці попереджають, що нова гонка озброєнь загрожує світу третьою революцією в цій сфері, порівнянною з винаходом пороху і ядерної зброї. 

"Скорпіон", спецоперації в міських умовах
"Новий тип озброєння може стати зброєю диктаторів і терористів, що використовується проти мирного населення. Хакери зможуть зламувати його і використовувати в неприпустимих цілях", - йдеться в зверненні.
 Лист, що стосується роботизованої техніки, здатної вести бойові дії без участі людини, спрямований в ООН напередодні старту в Мельбурні конференції з питань штучного інтелекту.

Робот-змія, може використовуватись як розвідник.
 
The Guardian зазначає, що автономні летальні озброєння вже існують, наприклад, розроблений Samsung робот-часовий SGR-A1, який, за деякими даними, здатний самостійно приймати рішення про необхідність відкривати вогонь.

TUGV, військова розвідка
 
За даними видання, розробки "роботів-вбивць" ведуться також в США і Росії. Зокрема, згадується бойовий робототехнічний комплекс Уран-9, призначений для ведення розвідки, вогневої підтримки і знищення танків.

RECOMMENDED