КАБМІН ЗАТВЕРДИВ ЕНЕРГЕТИЧНУ СТРАТЕГІЮ УКРАЇНИ ДО 2035 РОКУ

19:47 18/8/2017
Основним завданням Енергостратегії стане зниження енергоємності української економіки в 2 рази.

Кабінет міністрів затвердив Енергетичну стратегію України на період до 2035 року, яка передбачає дворазове зниження рівня енергоємності національної економіки. Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду.

"Я пропоную затвердити з триденним доопрацюванням і випустити за умови узгодження з профільним віце-прем'єр-міністром. Рішення прийнято", - сказав прем'єр-міністр Володимир Гройсман. Представляючи це рішення, Кістіон (Віце-прем'ер-міністр України, - ред.) зазначив, що енергостратегія - це програмний документ, який окреслює весь комплекс широкомасштабних реформ, які потрібно провести в енергетичному секторі України в період до 2035 року. "Основні завдання - це зниження енергоємності української економіки в 2 рази. Баланс виробництва електроенергії до 2035 року буде виглядати так - атомна енергетика, відновлювальна (25%), гідроенергетика - не менше 13%", - сказав Кістіон. Віце-прем'єр повідомив, що під час розробки стратегії були спроби прописати ( "зашити") в її тексті стимулюючий тарифоутворення і ціноутворення на енергетичне вугілля (відоме як формула "Роттердам +"). У відповідь на це Гройсман сказав, що "не потрібно нікому туди нічого зашивати".

Наприкінці лютого 2017 року Гройсман вимагав від представників робочої групи в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості, яка розробляла енергостратегію, завершити підготовку цього документа в другому кварталі 2017 року. 1 червня проект Енергостратегії був опублікований на сайті Міненерговугілля. В опублікованому проекті передбачалося збільшення частки виробництва електроенергії на атомних електростанціях в загальному балансі вироблення на період до 2035 року. 10 серпня проект Енергостратегії був схвалений на засіданні урядового комітету з питань економічної, фінансової та правової політики.
 

RECOMMENDED