ЛАУРЕАТОМ НОБЕЛІВСЬКОЇ ПРЕМІЇ З ЛІТЕРАТУРИ СТАВ КАДЗУО ІСІГУРО

16:00 5/10/2017
Письменника відзначено за романи великої емоційної сили.

Лауреатом Нобелівської премії по літературі в 2017 році став англійський письменник японського походження Кадзуо Ісігуро.

Про це Нобелівський комітет оголосив у ході спеціальної прес-конференції у Стокгольмі, повідомляє канал 112.

Він відзначений, як письменник, "який в романах великої емоційної сили розкрив безодню під нашим ілюзорним відчуттям зв’язку зі світом".

Кадзуо Ісігуро народився в 1954 році в Нагасакі, Японія. У 1960 році переїхав з родиною до міста Гілфорд в британському графстві Суррей. Отримав бакалаврський ступінь з англійської мови та філософії, а також ступінь магістра мистецтв. З 1982 року є громадянином Великобританії.

Перші оповідання опублікував у збірнику Introduction 7: Stories by New Writers в 1981 році. Роком пізніше вийшов перший роман Ісігуро "Там, де у димці пагорби".

З 1989 року є членом Королівського літературного товариства. Ісігуро нагороджений премією "Віттбред" за свій другий роман "Художник хиткого світу" і Букерівської премією за свій найвідоміший твір - роман "Залишок дня". Крім того, "Коли ми були сиротами" і "Не відпускай мене" номінувалися на Букерівську премію.

Цього року сума Нобелівської премії була збільшена на 1 мільйон шведських крон – до 9 млн крон, що приблизно еквівалентно сумі 1 млн 119 тис. американських доларів.

RECOMMENDED