МІНОБОРОНИ СВОЇМ НАКАЗОМ ВТІЛЮЄ ІДЕЮ ҐЕНДЕРНОЇ РІВНОСТІ, - МАРЦЕНЮК

13:54 2/6/2017
Чоловіки та жінки з числа випускників військових кафедр призиватимуться на рівних, заявив заступник начальника Генштабу генерал-лейтенант Артур Артеменко.

Ситуацію стосовно ґендерного аспекту призову коментує для VECTOR.media кандидатка соціологічних наук, доцентка кафедри соціології Києво-Могилянської академії Тамара Марценюк:

Якщо звернутися до визначення «ґендерна рівність - рівний правовий статус жінок і чоловіків та рівні можливості для його реалізації, що дозволяє особам обох статей брати рівну участь у всіх сферах життєдіяльності суспільства», взятого із Закону України «Про забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків» (2005), то варто зазначити, що Міністерство оборони України своїм наказом втілює цю ідею.

Але варто ретельніше подивитися на збройні сили як ринок праці та трудові права жінок на ньому.

Як відомо із результатів соціологічного дослідження «Невидимий батальйон» жінки у збройних силах стикаються із проблемою вертикальної (посади нижчого рівня) та горизонтальної (радше обслуговуючі, небойові посади) сегрегації ринку праці.

Міністерство оборони України наводить статистику, яка не є повною, аби фахово зрозуміти ситуацію.

Адже, який відсоток становлять жінки загалом серед військовослужбовців? Який відсоток чоловіків серед офіцерів, порівняно із жінками серед офіцерів? Ця інформація є важливою, аби повноцінно зрозуміти ситуацію.

Також окремо я би підняла проблематику браку доступу жінок до військової освіти (причому не лише радше так званих «жіночих» спеціальностей) загалом, але вона потребує додаткового ретельного вивчення.

Нагадаємо, що Міністерство оборони України розповіло про особливості цьогорічного військового призову

RECOMMENDED