НА "АРСЕЛОРІ" ПОЧАЛИ "ІТАЛІЙСЬКИЙ СТРАЙК"

17:43 16/5/2018
«Італійський страйк», розпочатий залізничниками Кременчука 14 травня 2018 року, отримав неочікуваний та приголомшливий поворот. Естафету «Тижня з охорони праці» перехопили у головному індустріальному центрі країни. Сьогодні зранку роботу за правилами здійснюють робітники «АрселорМіттал Кривий Ріг». Власник ризикує зазнати значних збитків, проте не готовий іти на вимоги покращення охорони праці та підвищення зарплати

Про те, як сьогодні відбувається італійський страйк працівників цеху експлуатації залізничного транспорту і кранової транспортної служби. Рух вантажів зупинено. Подробиці для сайту «Соціального руху» повідомляє представник Незалежної профспілки гірників України на ПАТ «АМКР» Микола Моряков:

"Тепловози зняли з лінії, загнали у бокси для ремонту. Ремонт типу зробили і сказали їхати працювати. Проте робітники виїхали, а потім повернули тепловози у депо. Нема автобусу, щоб довезти крановщиків на робочі місця. Концентрату, який потрібен для роботи підприємства, залишилось на півтора дні. Видобутку нема. Зупиняється дробильна фабрика 1 і 2, бо нема чого дробить. Вивозити продукцію не можна, бо хто її потягне? Підключаються інші цехи: обговорюють це мартенівський і конверторний цехи. Вони планують сісти й сидіти, поки у їх підрозділах не усунуть загрозу для життя та здоров’я оточуючих. Хотіли – отримали".

Також він заявив у коментарі, що виробництво ще з початку цього тижня знаходиться у складному становищі. При цьому жодних заслуг металургів у цьому немає. По-перше, свою роль зіграв італійський страйк залізничників, що керують вантажними потягами. По-друге, досі ремонтується піч, де ще 30 квітня стався вилив 40 тон чугуну. По-третє, загорівся кран у мартенівському крані. «Ви придбали завод, ви повинні були його реконструювати й модернізувати! Чому ви на наші плечі перекладаєте усі проблеми?», – обурений Микола Моряков.

Гендиректор сказав, що на 60% підприємство не працює. Через це премії та підвищення зарплати не буде. «Вибачте, а причому тут люди? Це ваша вина, начальників. Можете собі не платити, а людям заплатіть», – коментує Моряков.

Не виключено, що така ситуація склалась через небажання адміністрації проводити переговори з трудовим колективом, які ведуться ще з початку травня ц.р. На днях Наталя Маринюк, голова осередку найбільшої профспілки – ПМГУ, написала листа генеральному директору з вимогою проведення зустрічі. Він відповів, що проводити переговори буде й надалі HR Олена Пилипенко, яка налаштована украй антипрофспілково. «Він усувається від конфлікту й діалогу», – повідомив нам М.Моряков. Наталя Маринюк попередила, що не зможе утримати колектив від страйку. Як бачимо, її прогноз справдився. Цьому не перешкодило навіть символічне підвищення зарплат з 1 травня на 12%.

Події розгортаються далі. Представник адміністрації Романюк намагається вмовити робітників працювати на несправному обладнанні. Робітники закуповують харчі та готові застосовувати свій метод протесту далі.

*першоджерело - Соцрух

RECOMMENDED