НАБУ ХОЧЕ ПРИТЯГНУТИ ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ РОЗЕНБЛАТА І ПОЛЯКОВА ЗА "БУРШТИНОВІ МАХІНАЦІЇ"

15:45 20/6/2017
Фігуранти справи отримали понад 300 тисяч гривень хабарів.

Директор НАБУ Артем Ситник 20 червня під час брифінгу розкрив схему з видобутку бурштину, до якої причетні нардеп від БПП Борислав Розенблат і парламентар від "Народного фронту" Максим Поляков, повідомляє ТСН.

За словами очільника Бюро, за вказаною  схемою під виглядом рекультивації зі Житомирської області планувався фактичний видобуток бурштину і в подальшому його реалізація через офшорну фірму, де засновником була сестра Розенблата.

Сума хабарів, отриманих у вказаній справі – більше 300 тисяч гривень.

"Як я уже сказав, 15 тисяч доларів отримані були за реєстрацію народними депутатами законопроектів і внесення змін до вже зареєстрованих законопроектів. Інша сума коштів була отримана, в тому числі 200 тисяч доларів, вчора, 19 червня, за фактично вплив з боку народного депутата на низку посадових осіб і державних органів для реалізації проекту рекультивації земель", - пояснив Ситник. 

Наразі у справі  оголошено повідомлення про підозри шістьом особам: два охоронця нардепа, один помічник, три представника міжфракційного депутатського об'єднання "Депутатський контроль".

Бурштинова схема. Фото LB.ua

 

"І наразі подання на зняття імунітетів з народних депутатів Розенблата і Полякова Генеральною прокуратурою скеровані генеральному прокурору. Сподіваюсь, генеральний прокурор оперативно відреагує на ці листи і відповідно скерує подання до парламенту, тому що у нас не так багато часу. Докази зібрані. Вони зібрані в рамках як негласних слідчих дій, так і гласних слідчих дій", - наголосив Ситник.

Очільник Бюро відзначив, що операція тривала трохи менше року, а хабар у 300 тисяч передавався у кілька етапів.

"Це все фіксувалось. Ці матеріали будуть надані до Комітету, якщо Генеральна прокуратура підпише ці подання, а в подальшому і на пленарне засідання ВРУ", - підсумував Ситник.

Нещодавно народний депутат Олег Барна врізався на своєму автомобілі в трамвай.

RECOMMENDED