НАЦБАНК ПОГІРШИВ ПРОГНОЗ ІНФЛЯЦІЇ ДО КІНЦЯ РОКУ

16:02 14/9/2017
Інфляцію в 9,1% прогнозували тільки в липні.

Нацбанк продовжує час від часу погіршувати прогноз інфляції на 2017 рік. Тепер прогнозують, що інфляція до кінця року складе понад 9,1%, які раніше прогнозувалися. Про це повідомив заступник голови правління НБУ Олег Чурій, передає "Інтерфакс-Україна".

"Інфляція більш істотно відхилиться від центральної точки цільового діапазону 8% +/- 2 процентних пункту на кінець 2017 року", - сказав Чурій на прес-конференції в Києві в четвер.

Більш конкретний прогноз Нацбанк поки не називає. За словами заступника голови НБУ, в останні місяці зросли ризики посилення фундаментального тиску на ціни в середньостроковій перспективі, зокрема з боку попиту. "Споживання, яке і так помітно пожвавлюється на тлі підвищення заробітних плат, може отримати додатковий стимул в результаті збільшення бюджетних витрат і пенсійних виплат протягом наступних місяців", - сказав Чурій. Він додав, що високі поточні показники зростання цін можуть спровокувати зміну тренда поліпшення інфляційних очікувань, що спостерігався протягом останніх двох років.

У той же час Чурій заявив, що НБУ прогнозує уповільнення річної інфляції до кінця 2017 року.

"У період до кінця року показник інфляції в річному вимірі придбає тенденцію до уповільнення. Перш за все, через високу базу порівняння минулого року, очікуваної помірної волатильності обмінного курсу і згасання ефектів" інфляційних сюрпризів ", - сказав він.

RECOMMENDED