OCCRP: ПЕНТАГОН ЗАКУПОВУВАВ ЗБРОЮ ДЛЯ СИРІЇ В УКРАЇНІ

09:33 14/9/2017
Зброя призначалася для повстанців, запевняють журналісти.

Пентагон закуповував зброю радянського зразка для сирійських повстанців у Казахстану, Грузії та України. Про це сказано в розслідуванні Центру дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP) і Балканського об'єднання журналістів-розслідувачів (BIRN).
"Пентагон найняв цілу армію підрядників і субпідрядників - від багатих військово-промислових корпорацій до фірм, які мають зв'язки з оргзлочинністю. З їхньою допомогою він відправив сирійським повстанцям, які вже давно воюють з "Ісламською державою" (ІД), зброю та боєприпаси радянського зразка на суму, що досягає 2,2 мільярда доларів", - стверджується в розслідуванні. 
Журналісти стверджують, що балканські та східноєвропейські виробники зброї, які і так працюють на повну потужність для постачання сирійської війни, не здатні задовольнити цей попит. Тому Міністерство оборони США звернулося до інших постачальників з Казахстану, Грузії та України, знизивши при цьому вимоги до виробничих стандартів. 
Ланцюжок поставок зброї було реалізовано окремо від вже закритої програми ЦРУ з озброєння повстанців, які воюють проти сирійського президента Башара Асада.
Згідно з розслідуванням, Пентагон закуповує зброю за двома каналами: через Командування спеціальних операцій (SOCOM), яке управляє спецопераціями у всіх видах збройних сил США, і через Picatinny Arsenal - військову науково-дослідну і виробничу організацію в штаті Нью-Джерсі.
Зброя переправляється з Європи до Туреччини, Йорданії і Кувейту як морем, так і повітрям. Потім за допомогою літаків або вантажівок вона розподіляється між союзниками США на півночі і півдні Сирії.
За даними тисяч документів про закупівлі, які проаналізували журналісти BIRN і OCCRP, до травня 2017 року (за більш пізні періоди даних немає) SOCOM придбало в Афганістану, Болгарії, Боснії і Герцеговини, Чехії, Казахстану, Польщі, Румунії, Сербії та України зброї та боєприпасів на загальну суму $238,5 млн.

RECOMMENDED