ПАРЛАМЕНТ УХВАЛИВ В ПЕРШОМУ ЧИТАННІ ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО МЕДИЧНУ РЕФОРМУ

15:13 8/6/2017
"За" проголосували 227 нардепів

Верховна Рада ухвалила в першому читанні з поправками голови профільного комітету Людмили Денисової та представника групи "Відродження" Андрія Шипка законопроект № 6327 про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів. "За" проголосували 227 народних депутатів, повідомляє 112 канал.

Комітет з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення - профільний у цьому випадку. Його голова Людмила Денисова зазначила, за яких умов рекомендується ухвалити законопроект за основу.

"Комітет з питань соціальної політики прийняв рішення рекомендувати ВР ухвалити за основу доопрацьований урядовий законопроект № 6327 за умови врахування застережень народних депутатів-членів комітету, а саме:

  1. Переглянути положення статей 7 та 12 проекту, якими передбачене зобов’язання пацієнтів оплачувати за рахунок власних коштів тарифів співоплати у разі часткової оплати за рахунок коштів Держбюджету медичних послуг.
  2. Вилучення ст. 8 та 9 проекту, якими визначається центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику в сфері та набуває спеціального статусу. Там ми втручаємося в повноваження Кабміну. Треба спростити процедуру призначення такого органу.
  3. Доопрацювання в прикінцевих перехідних положеннях проекту, зокрема норм: п. 8 щодо припинення фінансування державних та комунальних закладів охорони здоров'я, крім закладів передбаченим переліком після 1 січня 2020 року. Це треба доопрацювати.
  4. Підпункт 1 пункту 10, передбачивши, що держава забезпечує створення і функціонування системи загальнообов’язкового медичного страхування", - сказала Денисова.

Водночас нардеп від групи "Відродження" Андрій Шипко попросив під стенограму внести до законопроекту такий пункт: "Держава гарантує оплату вторинної та третинної медичної допомоги дітям до 14 років, допомоги при вагітності та пологах".

Раніше Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці затвердив основні положення медичної реформи.

RECOMMENDED