ПРАВОЗАХИСНИКИ HRW ЗВИНУВАТИЛИ СБУ В ТОРТУРАХ

15:30 16/9/2017
Спецслужба заперечує всі звинувачення з боку Human Rights Watch.

Служба безпеки України протягом двох днів з тортурами утримувала без зв'язку із зовнішнім світом жінку, яку підозрюють в державній зраді. Про це заявила міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch.

У заяві правозахисників йдеться, що 29-річна Дарина Мастікашева, громадянка України, яка живе в Москві, приїжджала в серпні до Дніпропетровської області до матері і сина, а коли намагалася сісти на автобус назад до Росії, її затримали представники СБУ. Як заявляють в HRW, родичі Мастікашевої повідомили, що два дні не мали про неї відомостей. Пізніше жінці висунули звинувачення в державній зраді, а суд в Дніпрі вирішив помістити її під арешт. 
"Українська влада повинна негайно розслідувати твердження про незаконне затримання і катування Мастікашевої. В Україні зафіксовано тортури та інші види жорстокого поводження, які підкріплюються віртуальною безкарністю за таке зловживання", - заявив директор по Європі і Центральній Азії Human Rights Watch Х'ю Вільямсон. 
Жінка пробуде під арештом до 16 жовтня в очікуванні розслідування.
У свою чергу, прес-секретар СБУ Олена Гітлянська заявила Радіо Свобода, що звинувачення на адресу спецслужби безпідставні. "Служба безпеки діяла і діє виключно в рамках закону, тому вся російська інформаційна пропаганда, таким чином намагається захиститися від свого провалу терактів, які вони планували - ми цього не будемо коментувати", - сказала вона.
 

RECOMMENDED