ПРЕЗИДЕНТ ПОЛЬЩІ НАКЛАВ ВЕТО НА ЗАКОН ПРО СУДОВУ РЕФОРМУ

12:04 24/7/2017
Анджей Дуда підготує власні проекти законів про Верховний суд та Державну раду судочинства.
Президент Польщі Анджей Дуда наклав вето на закони про Верховний суд і державну раду судочинства, передає Кореспондент із посиланням на Польське радіо.
 
Дуда наголосив, що зміни в судовій системі Польщі потрібні, але він проти ідеї посилення влади генерального прокурора над Верховним судом. Він також закликав заспокоїти суспільні настрої.
 
Дуда зазначив, що він провів численні консультації з юристами і політиками, а також пошкодував з того факту, що йому не представили законопроект про Верховний суд перед голосуванням у парламенті.
 
Президент зазначив, що в польській законодавчій традиції ніколи не було рішень, згідно з якими генеральний прокурор може втручатися в роботу Верховного суду.
 
Дуда зазначив, що він прихильник реформи судоустрою, але «розумної реформи». Глава держави повідомив також, що в рамках президентської законодавчої ініціативи, він підготує власні проекти законів про Верховний суд та Державну раду судочинства. За словами Анджея Дуди, законопроекти будуть готові протягом двох місяців.
RECOMMENDED