ПРОТЕСТНА ОСІНЬ. ЗА ЩО ЗАКЛИКАЮТЬ МІТИНГУВАТИ

19:52 21/9/2017
Любов до протестів в українців не відняти.

Осінь в українській політиці - традиційно гаряча пора, багата на акції протесту. Осінь 2017 року - не виняток. З початку вересня жоден тиждень не обходиться без мітингів у центрі столиці. Останнім часом більшість акцій протесту в Україні пов'язують зі спробою розхитування ситуації в країні і рукою Москви.

Медики

Профспілки медичних працівників протестують проти медичної реформи, хоча в Раді її цієї осені ще не розглядали, тільки планують. Працівників централізовано автобусами звозять під Раду, де вони розповідають про те, що ідея медреформи неправильна, а в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун "не жила в Україні і не знає, що робить". З медреформою, дійсно, великі проблеми, багато розбіжностей у парламенті, а через вулицю противники міністерства намагаються тиснути на депутатів і створити сприятливий інформаційний фон для провалу реформи.

Євробляхи

Власники машин з іноземною реєстрацією заблокували центр столиці в перший день роботи парламенту. Кількість нерозмитнених авто в Україні стає дедалі більше, тобто, потенціал у таких акцій великий. При цьому рішень у влади для власників машин поки що немає. Активісти хочуть, щоб розмитнення коштувало кілька сотень євро, влада на таке поки що не йде.

Facebook-протест

Вчора в Києві оголосили про початок всеукраїнської акції на підтримку великої політичної реформи. Ініціатори акції - активісти, яких прийнято зараховувати до умовної групи Facebook- політиків, єврооптимістів, прихильників демократичних перетворень. Серед них - Мустафа Найєм, Сергій Лещенко, Світлана Заліщук, Віталій Шабунін і так далі. В ініціаторів акції три вимоги: прийняття законів про обмеження депутатської недоторканності (6773), про антикорупційний суд (6011) і нові виборчі правила (1068-2). Фінальну акцію готуються провести 17 жовтня біля Верховної Ради. Ініціатори акції не приховують, що вона може перерости в єдину політичну платформу з прицілом на майбутні парламентські вибори.

Саакашвілі

Михайло Саакашвілі - головна зірка українських протестів зараз. Він вирішив долучитися до акції активістів за політреформу. Разом з тим, є у нього і своя програма - поїздка по регіонах. Причому, відбуваються переміщення екс-голови Одеської ОДА по країні хаотично. То він на Західній Україні, то в Центральній, то вже в Дніпрі. При цьому в Києві Саакашвілі вимагав під Адміністрацією президента, щоб йому віддали документи про позбавлення його громадянства. Без них він не може оскаржити це рішення в суді. Під АП, до речі, Саакашвілі прийшов якраз тоді, коли Петро Порошенко поїхав у Нью-Йорк на Генасамблею ООН. На агітацію та піар Саакашвілі давно вже не виходить дивитися без посмішки. У Дніпрі, наприклад, він проїхався у маршрутці, а потім "випадково" відправився в гості до одного з її пасажирів - пити чай.

Протести під НБУ

Валерія Гонтарєва ще з травня не керує Нацбанком, перебуваючи у відпустці. Але під будівлею НБУ знову зібралася акція проти неї. Вперше подібний мітинг організовували ще минулої зими нардепи Вадим Рабинович та Євген Мураєв. 

 

RECOMMENDED