СААКАШВІЛІ ЗАЯВЛЯЄ, ЩО ОТРИМАВ З АП ДОКУМЕНТИ ПРО ПОЗБАВЛЕННЯ ЙОГО ГРОМАДЯНСТВА

16:11 25/10/2017
Екс-президент Грузії планує звертатись до суду.

Лідер партії "Рух нових сил", екс-глава Одеської обласної державної адміністрації, екс-президент Грузії Міхеїл Саакашвілі заявляє, що отримав документи від Адміністрації президента України про позбавлення його громадянства і планує оскаржити це в суді, передає Інтерфакс-Україна.

"Я йду в суд сьогодні чи завтра. Нарешті ми отримали документи від Адміністрації президента з питань громадянства. І ми оскаржуватимемо позбавлення мене громадянства", - повідомив він у будівлі Державної міграційної служби України в середу в Києві.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", в середу М.Саакашвілі прибув до Державної міграційної служби України з тим, щоб подати скаргу на відповідь, отриману від Львівського управління Держміграційної служби, куди раніше політик звертався з проханням надати йому статус особи, яка потребує додаткового захисту.

У відповіді, отриманій від львівської міграційної служби, зазначено, що з приводу цього питання М.Саакашвілі необхідно звернутися особисто до територіального органу ДМС за місцем перебування.

Водночас у команді М.Саакашвілі зазначили, що отриману відповідь політик має намір оскаржити в суді. Крім того, М.Саакашвілі у четвер, 26 жовтня, звернеться до Держміграційної служби для отримання статусу особи, яка потребує додаткового захисту.

Як повідомлялося, в липні президент України Петро Порошенко позбавив М.Саакашвілі, який на той час перебував за кордоном, українського громадянства.

10 вересня М.Саакашвілі перетнув польсько-український кордон в оточенні своїх прибічників, які фактично прорвали кордон.

Наприкінці вересня М.Саакашвілі отримав відповідь на свій запит від Адміністрації президента за документами щодо припинення його громадянства України - в АП просили почекати ще до 20 робочих днів з моменту подання запиту.

"На Ваш запит від 19 вересня 2017 року з проханням надати копії наявних в Адміністрації президента України документів щодо припинення громадянства України повідомляємо, що ... Адміністрацією президента України прийнято рішення про продовження строку розгляду Вашого запиту до 20 робочих днів з дати його надходження. Відповідь Вам буде надано в максимально стислі терміни", - було зазначено у відповіді.

24 жовтня генпрокурор України Юрій Луценко заявив про те, що Державна міграційна служба відмовила в наданні М.Саакашвілі статусу біженця і, як наслідок, тепер "відсутні будь-які спеціальні обставини", які могли б унеможливити його депортацію або екстрадицію.

Сам лідер "Руху нових сил" того ж дня заявив, що не отримував відмови ГМС у наданні йому статусу особи, яка потребує додаткового захисту. При цьому він повідомив, що отримав від цієї служби документ, в якому йому рекомендують додатково особисто звернутися до підрозділу із роботи з шукачами захисту територіального органу ДМС за місцем тимчасового перебування.

ДМС заявила, що є підстави для видворення з України М.Саакашвілі, оскільки він ігнорує питання врегулювання свого правового статусу.

RECOMMENDED