СБУ ПРОВЕЛА ОБШУКИ В ОФІСАХ ЯНДЕКСА

20:44 29/5/2017
Компанію підозрюють у незаконному зборі інформації та передачі її спецслужбам РФ

Обшуки в офісі компанії "Яндекс. Україна" в Києві завершено, повідомив кореспондент 112 Україна з місця події.

"Обшуки завершилися, вилучили деяку документацію, коментарів від представництва "Яндекс. Україна" журналістам не надали", - сказано в повідомленні.

У спецслужбі уточнили, що обшуки завершені не лише в Києві, а й в Одесі.

У СБУ також пояснили причину обшуків: менеджмент компанії підозрюють в незаконному зборі, накопиченні та передачі в РФ персональних даних українських громадян.

"Зокрема, особисті дані, рід занять, спосіб життя, місця перебування, проживання, роботи, дозвілля, джерела і розміри доходів, номери телефонів, адреси електронної пошти і акаунтів в соціальних мережах. Оперативники спецслужби задокументували, що серед громадян про яких у РФ передавалася інформація є співробітники правоохоронних і спеціальних органів, військовослужбовці Збройних сил України, інших підрозділів, які беруть участь в антитерористичній операції на сході України, працівники органів державної влади і управління. За даними СБ України, інформація передавалася спеціальним службам РФ для планування, організації і проведення розвідувальних, диверсійних, інформаційно-підривних операцій у нашій країні на шкоду суверенітетові України, територіальної цілісності і недоторканності", - йдеться в повідомленні.

Уточнюється, що під час обшуків співробітники СБУ виявили серверне обладнання та документацію, які будуть направлені для проведення експертизи, яка перевірить факти збору, накопичення і передачі російській стороні персональних даних громадян України.

"Експерти також проаналізують перенаправлення трафіку українських користувачів на російські сервери, а також перевірять координацію протиправної діяльності з території Російської Федерації. Триває досудове слідство в рамках кримінального провадження, відкритого за ст. 111 Кримінального кодексу України (Державна зрада)", - підкреслили із Служби безпеки.

RECOMMENDED