СУД НАД ЯНУКОВИЧЕМ - ЦЕ ПОЧАТОК НОВОЇ ПРЕЗИДЕНТСЬКОЇ КАМПАНІЇ ПОРОШЕНКА, - ЖУРНАЛІСТ

19:31 8/5/2017
На думку українського журналіста Сергія Руденка, суд над президентом-втікачем Віктором Януковичем і його колишніми спільниками - це старт нової президентської виборчої кампанії діючого президента Петра Порошенка. Саме про це йдеться в коментарі журналіста для "Німецької хвилі" під заголовком "Судна година для Януковича - зоряна година для Порошенка?".

"Початок суду над Віктором Януковичем - це початок нової президентської кампанії Петра Порошенка. Нинішній глава держави націлений на другий президентський термін. Йому, звісно, потрібні яскраві перемоги. І, перш за все, - перемога над Віктором Януковичем. Навіть якщо ця перемога - заочна. Адже за три останні роки заклик Майдану "Бандитам - тюрми!" так і залишився нереалізованим. Генпрокурор Юрій Луценко, звісно ж, обіцяє розібратися і з екс-президентом Януковичем, і з його пособниками. До 24 серпня цього року він анонсував початок судових процесів над младоолігархом Сергієм Курченком та екс-главою міністерства доходів і зборів Олександром Клименком. У СІЗО перебуває колишній голова фракції "Партії регіонів" у Верховній Раді Олександр Єфремов. Але все це не означає, що вони будуть засуджені", - заначає Сергій Руденко.

Нагадаємо, 4 травня 2017 року у Києві офіційно стартував великий судовий процес "Україна проти Януковича". Генеральна прокуратура (ГПУ) обвинувачує екс-президента України у державній зраді та сподівається на заочний вирок для втікача. ГПУ ставить Віктору Януковичу у провину підписання звернення до Володимира Путіна з проханням ввести російські війська на територію України. Мова йде про лист, датований 1 травня 2014 року. Саме цей документ свого часу на засіданні Ради Безпеки ООН демонстрував нині покійний Віталій Чуркін. Щоправда, сам Янукович стверджує, що від його імені була заява, а не лист. Але це не так важливо. Українська сторона наголошує на тому, що саме цей заклик поклав початок і анексії Криму, і війні на Донбасі.

RECOMMENDED