У КАБМІНІ РОЗПОВІЛИ, ЯК БУДУТЬ ВРАХОВУВАТИ ТЕПЛО І ВОДУ ЗА НОВИМ ЗАКОНОМ

12:24 11/9/2017
Повідомляється, що після вступу в силу закону 2 серпня, який передбачає встановлення лічильників у багатоквартирних будинках, показання індивідуальних (квартирних) лічильники не будуть ігноруватися.

Прийнятий закон України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" передбачає використання показань як загальнобудинкових, так і квартирних лічильників. Про це повідомляє прес-служба Урядового порталу.

Закон виділяє два види вузлів обліку теплової енергії, холодної і гарячої води: вузол комерційного обліку (загальдомовий) і вузли розподільного обліку (квартирні). "Вузол комерційного обліку служить для вимірювання об'єму всієї теплової енергії/води, спожитої в будівлі. Тобто, саме за показаннями його приладів обліку буде визначатися, скільки всього теплової енергії або води спожили всі споживачі в будівлі. Цей обсяг необхідно "розподілити" між споживачами в будинку - тобто, визначити, хто скільки послуг вжив і скільки винен за них заплатити. Саме для цього і будуть використовуватися квартирні лічильники", - йдеться в повідомленні.

В уряді наголосили, що закон і надалі передбачає використання квартирних лічильників при розрахунках за комунальні послуги, і пояснили принцип розподілу.

"Закон передбачає такий базовий принцип розподілу: обсяг, визначений за допомогою загальнобудинкового вузла, буде розподілятися між споживачами пропорційно показаннями квартирних лічильників. Завдяки такому підходу знімається проблема "різниці в показаннях" (різниця між сумою показань квартирних лічильників і показаннями будинкового внаслідок різного класу точності) , а також проблема втрат внаслідок витоків води з внутрішньобудинкових мереж через їх незадовільний стан ", - йдеться в повідомленні.

RECOMMENDED