У КИЄВІ З'ЯВИВСЯ ЛАБІРИНТ ЗНИКЛИХ БЕЗВІСТИ

12:36 1/9/2017
30 серпня на Софійській площі в Києві відкрилась масштабна інсталяція під назвою «Новин немає, але я не вірю...».

Це робота української художниці Дар’ї Кольцової, присвячена людям, які зникли безвісти, та їх рідним. Проект реалізується з ініціативи Делегації Міжнародного комітету Червоного Хреста, передажє Cultprostir.

Авторка поділилася  історією створення своєї роботи: «Два роки тому я випадково побачила на вулиці літню пару, яка клеїла на скляну стіну оголошення: «Зник хлопець у військовій формі». Там була фотографія і дані про зріст, колір волосся та особливі прикмети. Та ситуація дуже вразила мене, адже раніше я ніколи не стикалася з цією темою.

Тоді я придумала інсталяцію – лабіринт, по якому будуть розгублено, в повній невідомості блукатимуть люди у пошуках виходу.

Через деякий час Червоний Хрест запросив мене створити роботу до Всесвітньо дня зниклих безвісти, і я відразу згадала про свій задум».

За словами Дар'ї, вона і сама знайома з почуттям втрати рідних: художниця нічого не знає про своїх прабабусю і прадідуся по материнській лінії і каже, що колись вони просто зникли. «Під час підготовки проекту я прочитала все, що можна було знайти на цю тему: дивилася багато інтерв'ю, розпитувала співробітників Червоного Хреста, психологів, збирала історії, цитати, намагалася зрозуміти, через що проходять люди, які втратили зв'язок з кимось із близьких», – розповідає Дар'я Кольцова.

Для своєї інсталяції художниця використала старі двері, вікна, частини меблів, підлог і веранд. Крім того, всередині лабіринту можна послухати аудіозаписи. «Мені хотілося створити відчуття коридорів, що складаються з частин більше не існуючих звичних реальностей – життів сімей, які втратили свого близького, – каже Кольцова. – Вони розбилися вщент, але кожна частина все ще зберігає пам'ять про когось».

Побачити інсталяцію «Новин немає, але я не вірю...» наживо можна буде до 10 вересня.

RECOMMENDED