УКРАЇНА І ПОЛЬЩА ПІДПИСАЛИ ДЕКЛАРАЦІЮ З ГАРАНТІЯМИ ПРАВА ДЛЯ НАЦМЕНШИН ВИВЧАТИ РІДНУ МОВУ

18:01 25/10/2017
Документ був підписаний міністрами освіти Польщі та України - Ганною Залевською та Лілією Гриневич.

У середу, 25 жовтня, Польща і Україна підписали декларацію про гарантії надання права вивчати рідну мову і навчатися цією мовою польській національній меншині в Україні та українській нацменшині у Польщі. Про це повідомляє канал 112 з посиланням на Польське радіо.

Документ був підписаний міністрами освіти Польщі та України - Ганною Залевською та Лілією Гриневич відповідно. За словами Залевської, декларація підтверджує попередні угоди між країнами.

"Де в угодах і порозуміннях знаходиться однозначне ствердження, що обидві сторони ґарантують громадянам України в Польщі та полякам в Україні навчання рідної мови і рідною мовою", – заявила польській міністр, додавши, що Україна і Польща домовилися про подальшу співпрацю.

Раніше Польща і Україна заявили про намір підписати декларацію, в якій буде прописано основні напрями імплементації мовної статті закону "Про освіту" для українських шкіл, в яких навчання ведеться польською мовою.

12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) під час дебатів ухвалила резолюцію щодо українського закону "Про освіту". Українську владу, зокрема, закликали прислухатися до зауважень Венеціанської комісії, а також продумати "більш гнучку модель" двомовної освіти з урахуванням інтересів тих, хто належить до корінних народів та національних меншин.

RECOMMENDED