ДЕПУТАТ ПРОПОНУЄ ВИДАВАТИ СУБСИДІЮ НА ПРОДУКТИ

17:46 3/7/2017
Слідом за субсидіями на послуги ЖКГ в Україні можуть з'явитися і субсидії на продукти.

Таку ідею висловив депутат Київради Олексій Дорошенко, опублікувавши відповідну заяву на своїй сторінці в Facebook.
Свою позицію Дорошенко пояснив тим, що в Україні було скасовано державне регулювання цін на соціальні продукти. Після цього ціни на них різко зросли, а разом з ними виросли і витрати населення на їх покупку. 

На сьогоднішній день більша частина населення витрачає левову частину своїх доходів на продукти й оплату житлово-комунальних послуг. Вважаю, що держрегулювання цін можна скасовувати лише коли виросте добробут народу, що станеться не раніше, ніж через 2-3 роки. Але зараз повне скасування граничної 15% -й націнки може привести до ще більшого подорожчання продуктів , - написав Олексій Дорошенко.

У зв'язку з цим депутат запропонував чи повернути держрегулювання цін на соціальні продукти, чи розглянути можливість впровадження програми субсидування продуктів харчування для сімей з низькими доходами, на кшталт Американської федеральної програми пільгової покупки продуктів (Supplemental Nutrition Assistance Program). Американська програма пільгової покупки продуктів, відома як програма видачі продуктових талонів, федеральна програма допомоги жителям, які не мають доходів або мають низькі доходи. Відповідає за програму Міністерство сільського господарства США. В даний час велика частина коштів розподіляється за допомогою пластикових карт, проте раніше для цього використовувалися паперові талони номіналом 1, 5 і 10 доларів США. Такі талони могли використовуватися для придбання будь-яких необхідних продуктів в магазинах.

RECOMMENDED