В ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ ВІДБУЛАСЬ АКЦІЯ ПРОТИ ПРОСТИТУЦІЇ

22:29 24/8/2017
Сьогодні, в День Незалежності України, на Контрактовій площі відбулась феміністична інформаційно-просвітницька акція під назвою “Ні проституції! Феміністки - за шведську модель!”.

За словами оргкомітету головна мета акції - поширення інформації про шведську модель вирішення проблеми проституції.

Одна з учасниць акції, гендерна експертка Марія Дмитрієва стверджує, що проституція - це форма насильства проти жінок, а отже вона не має права на існування.

За її словами легалізація проституції - це провальна модель, оскільки ситуація з правами жінок після цього лише погіршиться, як це трапилось в Німеччині.

Тому учасниці акції закликають орієнтуватись на шведську модель, яка пропонує криміналізацію клієнтів і повну декриміналізацію проституйованих жінок.

В той же час поряд відбулась контракція, організована секс-працівницями. Вони виступили різко проти введення шведської моделі.

Наталія Ісаєва, директорка організації “Легалайф-Україна”, до якої входять секс-працівниці і яка захищає права секс-працівниць, стверджує, що введення шведської моделі лише погіршить становище. За її словами жінки вдаються до секс-роботи, оскільки заробітки там значно вищі, ніж на “нормальних” роботах.

“Жінка - не товар, але країна нічого не дає взамін”, - стверджує Наталія.

“Якщо криміналізувати клієнта, то секс-працівниці не зможуть заробляти, і саме вони від цього страждатимуть найбільше. Ми ж вимагаємо повну декриміналізацію секс-праці і введення тих самих соціальних і трудових гарантій, як і для всіх інших видів робіт”.

Обидві акції тривали близько години.

Раніше студентки Києво-Могилянської академії проводили акцію проти сексизму в університеті.

RECOMMENDED