В УКРАЇНІ З'ЯВИТЬСЯ РИНОК МОБІЛЬНИХ ПЛАТЕЖІВ

11:30 6/7/2017
Уряд усунув бар’єри для розвитку ринку мобільних платежів.

Відповідне рішення прийняте 4 липня на засіданні Уряду за пропозицією Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Зазначена постанова Кабінету Міністрів України врегулювала механізм повернення користувачам (споживачам) коштів за послуги мобільного зв’язку з урахуванням збору до Пенсійного фонду.

«Відсутність такого механізму створювало бар’єр для функціонування повноцінного ринку мобільних платежів. Сьогодні ми врегулювали це і встановили механізм повернення коштів у випадках, якщо оплата з мобільного не пов'язана із оплатою послуг телекому», - прокоментував рішення Уряду Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

Постанова Уряду визначає, що при поверненні користувачу невикористаних коштів за попередньо оплачені послуги оператором мобільного зв'язку повертаються кошти у повній сумі, тобто із урахуванням збору на обов'язкове державне пенсійне страхування; при цьому сума вказаного збору компенсується оператору шляхом зменшення відповідних платежів зі сплати збору у майбутньому.  

Постановою також усунені перешкоди для розвитку безготівкових розрахунків і дистанційного надання абонентам мобільного зв'язку фінансових послуг.

Мінекономрозвитку очікує, що  в Україні за два роки після запровадження технології мобільних платежів приблизно 8 мільйонів українців будуть користуватися такими послугами, а ринок мобільних платежів у перший рік після запровадження технології становитиме понад $600 млн.

Раніше Гройсман заявив про намір створити ЗВТ з Великобританією.

RECOMMENDED