ВЕРХОВНА РАДА ЗАКОНОДАВЧО ЗАКРІПИЛА КУРС НА ЧЛЕНСТВО В НАТО

11:47 8/6/2017
Верховна Рада в четвер ухвалила законопроект №6470, згідно з яким вступ України у НАТО визначається як одна з основ зовнішньої політики.

За це проголосували 276 народних депутатів, – передає кореспондент ІНФОРМАТОРа.

У колишній редакції статті 11 закону України “Про засади внутрішньої і зовнішньої політики” пріоритетом було “поглиблення співпраці з Організацією Північноатлантичного договору з метою досягнення критеріїв, необхідних для отримання членства у цій організації”.

Тепер метою поглиблення співпраці з НАТО буде отримання членства, а не просто досягнення необхідних критеріїв.

Курс на членство в НАТО також тепер прописаний в законі “Про основи національної безпеки України”.

“Сьогодні, вперше за 20 років, підтримка вступу у Північноатлантичний союз в Україні має підтримку більшості населення. І я впевнений, що прийшов час, щоб ми в українському законодавстві змогли чітко задекларувати бажання України вступити у НАТО.

За останні роки українська армія стала однією з найбільш боєздатних і ефективних армій на європейському континенті. Тому я впевнений: вступ України в НАТО сьогодні – однаково важливо як для України, так і для Північноатлантичного альянсу “, – заявив під час обговорення спікер Верховної Ради Андрій Парубій, один із співавторів цього законопроекту.

Раніше Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці затвердив основні положення медичної реформи.

RECOMMENDED