ЗАРПЛАТИ ЗНИЗИЛИСЬ, А ОРЕНДНА ПЛАТА ЗАЛИШИЛАСЯ НАСТІЛЬКИ Ж ВИСОКОЮ, - АЛЬОНА ЛЯШЕВА

16:14 24/10/2017
Київ опинився на другому місці в світі за вартістю оренди житла.

Київ посів друге місце в десятці найдорожчих міст, де оренда квартири коштує більше двох місячних зарплат.

Про це свідчить рейтинг Bloomberg, складений на основі даних статистичного сервісу Numbeo, повідомляє Громадське.

До першої десятки рейтингу також увійшли Ханой, Мумбаї, Богота, Москва, Ріо-де-Жанейро, Пекін і Шанхай.

Лондон став найменш доступним містом у Західній Європі з середньомісячною орендною платою та іпотечними витратами, що дорівнюють 135 відсоткам щомісячного чистого прибутку.

У рейтингу міст із найбільш доступним житлом 7 з 10 — мегаполіси США і Канади.

Соціологиня Альона Ляшева пояснює на своїй сторінці у Facebook, чому Київ зайняв таку позицію в рейтингу:

"Індекс розраховувався на основі середньої ренти та офіційного середнього доходу, а не медіани. Цього важко уникнути при порівнянні країн. Тому це не відображає ситуацію для більшості киян, які орендують квартири у нижчому секторі ринку житлової оренди, тож все може бути не так погано.

Тим не менш тенденція очевидна - зарплати знизились, а орендна плата залишилася настільки ж високою, як і до кризи 2014 року.

Забудовники, які на 100% взаємопов'язані з державними та місцевими політиками і олігархами, продовжують спекулювати на нерухомості навіть в умовах кризи. Держава не виділяє кошти на соціальне житло. Тому ситуація жодним чином не зміниться найближчим часом.

А на додачу міські соціальні рухи, які представляють середній клас, переймаються питаннями як-то велодоріжок та зелених просторів, і не приділяють жодної уваги проблемі доступності житла.

Я сподіваюся лише на антизабудовні ініціативи, які намагаються об'єднатись та організуватись на вищому рівні, аніж зупинятись на окремих випадках, як це було в попередні роки". 

RECOMMENDED