ЗАТРИМАНО ГОЛОВУ ТУРЕЦЬКОГО ВІДДІЛЕННЯ AMNESTY INTERNATIONAL

17:14 7/6/2017
AI вимагає негайно звільнити Танера Кіліча.

Турецькі правоохоронці у вівторок, 6 червня, заарештували голову місцевого відділення міжнародної правозахисної організації Amnesty International (AI) Танера Кіліча. Анкара підозрює його у зв'язках із рухом критика президента Реджепа Таїпа Ердогана проповідника Фетхуллаха Гюлена, якого влада Туреччини вважає ідеологом невдалого перевороту минулого літа. Кіліча затримали у нього вдома в Ізмірі, передає Deutsche Welle з посиланням на сайт AI.

"У Танера Кіліча довга і визначна історія захисту саме таких свобод, які зараз влада Туреччини намагається витоптати", - повідомляє генеральний секретар AI Саліл Шетті.

Він заявив, що переконливих доказів причетності Кіліча до "міжнародно визнаних злочинів" немає, а затримання не пов'язане з роботою у правозахисній організації. AI закликала владу Туреччини негайно звільнити свого співробітника і також затриманих 22 правників та зняти обвинувачення проти них.

"Арешт Голови правління секції Amnesty International у Туреччині, Танера Кіліча, а також 22 інших юристів, демонструє наскільки далеко турецька влада зайшла у репресіях проти тих, кого вважає своїми опонентами, - заявила Оксана Покальчук, директорка Amnesty International Україна у коментарі для VECTOR.media.

Танер Кіліч має тривалу та видатну історію боротьби саме за ті свободи, на які зараз зазіхає влада Туреччини.

За відсутності достовірних та прийнятних доказів їх причетності до міжнародновизнаних злочинів, ми вимагаємо від турецької влади негайно звільнити Танера Кіліча разом з іншими 22 зариманими адвокатами та зняти з них всі звинувачення".

"AI во всем мире часто привлекает внимание к темам, на которые болезненно реагируют как власть, так и консервативные силы. И Украина, конечно, не исключение в этом - достаточно вспомнить расследования о «тюрьмах» СБУ- коментує ситуацію для VECTOR.media активістка Amnesty International Україна Ірина Шаповалова.

Мне импонируют нейтральность и принципиальная позиция организации.

Я не уверена, что арест Танера Кылыча напрямую связан с его должностью или деятельностью организации, и пресс-служба AI тоже это отрицает.

Но очень часто такие методы используются, в том числе, и для запугивания правозащитников, создания удобных условий для продвижения консервативной политики, легитимизации внутри общества нарушений прав и свобод людей".

Нагадаємо, що раніше Віце-прем'єр-міністр Кириленко виразив свою стурбованість стосовно Amnesty International.

Раніше Карло Лебт писав про розвиток стосунків між Туреччиною і Катаром.

RECOMMENDED