ЧОМУ БУТИ АКТИВІСТОМ У ЛЬВОВІ "РЕАЛЬНО НЕБЕЗПЕЧНО"?

12:41 7/5/2018
Минулого тижня, 2 травня 2018 року, львів’янин Родіон Багаєв потрапив у лікарню, йдучи на дискусію про наслідки неоліберальних реформ - «Ціна «антикризових» реформ: вплив на молодь та жінок». За його словами, напад скоїла група неонацистів. Як це сталося й чому активіст не повідомив поліцію? Редакція VECTOR:media попросила Родіона прокоментувати те, що відбулось.

- Розкажи, що з тобою трапилось 2 травня?

2 травня на мене здійснили напад представники ультраправої організації «Національний Корпус», під час того, як я йшов на захід присвячений питанню впливу неоліберальних реформ на жінок та молодь. Це сталося, коли на вулиці було цілком світло: на мене накинулось кілька хлопців, повалили на асфальт і почали бити ногами, ну а голову мені відповідно розбили об асфальт. Зараз почуваюся дуже добре, у першу чергу завдяки підтримці товаришів, маю стимул чимшвидше повернутися до справ та навчання. Звертатись до поліції немає сенсу, коли вона складається з лояльних до правих кадрів: всі чудово пам'ятають як вони координували свої дії під час акції «Екологічної Платформи» під цирком.

- Ким були нападники?

Точно впізнав людину яка має відношення до Нацкорпусу, інші - їх молоде поповнення.

- Чому, на твою думку, це трапилось?

Єдине чим можуть пишатися праві - це війна. У той час коли ми – «Екологічна Платформа» і «Чорний Стяг», робимо конкретні справи, а не спекулюємо на галицькому патріотизмі й на дискурсі війни. От вони і зляться.

- Розкажи про ситуацію в Львові? Чи є «вуличне протистояння» і в чому це проявляється?

Ситуація у Львові дуже складна, активістом бути реально небезпечно. Вуличне протистояння є, але воно вторинне у відношенні до протистоянь світоглядів: складно назвати протистояння вуличними, коли людині розбивають голову після 8 березня, коли димові шашки летять у приміщення з лекціями про холокост, коли з мовчазної згоди влади демонтуються пам'ятники, коли кожна відкрита соціальна або екологічна акція - реальний ризик для життя та здоров'я.

- Як думаєш, чи можна протистояти цій ситуації, змінити щось і як?

Тренуватися та ходити лише групами. Відбивати те що можемо: інтелектуальний і культурний простір. Відродити також антифашизм як феномен молодіжної культури, щоб лави бійців антифашистів поповнювались молодими відчайдушними людьми, готовими зробити праву субкультуру небезпечною для здоров'я її носіїв. Ну і авжеж більше розповідати іноземцям що головною силовою опорою влади і її кишеньковою опозицією є праві.

- Можеш більше розказати про активістський контекст Львова?

«Чорний Стяг» - захист від виселень, незаконні забудови, інформаційні акції щодо актуальних соціальних протестів, акції солідарності, питання тарифів - коротше, соціальна проблематика. Нещодавно розгорнули кампанію проти підвищення цін на транспорт, перед тим робили кампанію по солідарності з працівниками «Селидіввугілля» та «Арселору».

«Екологічна Платформа» - захист зелених зон, захист тварин, екологія міста. Надзвичайно вдала спроба повернути у проблеми екології соціальний контекст, вся теорія і практика тут має показати що докорінні зміни можна зробити лише перебудувавши економіку та змінивши спосіб прийняття рішень який існує у суспільстві. Разом із тим анархістська складова тут покликана вказувати на методи: кожен може почати з себе.

Це ті групи, до яких я маю відношення. Хочеться відзначити також інші - дуже різні за своєю природою колективи, зокрема, «Феммайстерню» за надважливі заходи, які вони влаштовують і які зорієнтовані як на просвітницьку діяльність щодо соціально-економічних проблем у цілому, так і на проблеми насилля щодо жінок. І наостанок, не зовсім група і колектив, але частина фанатів футбольного клубу Львів, яка використовує стадіон як арену опору і формування правильної вуличної культури, а також часто приходить на допомогу у принципові моменти

VECTOR:media

RECOMMENDED